Reference

Jana Bartůšková
Problém: Bederní páteř

Přestože mi není příliš přes třicet, díky redakční práci a rychlému životnímu tempu jsem začala mít velice bolestivé a pravidelné problémy s bederní páteří. Vystřelující bolest a zablokovaná záda jako ve filmu Vesničko má, středisková, u pana doktora, kterého hrál mistr Hrušínský… Po xtém klasickém postupu (ortopedie – rentgen – bederní ortéza plus prášky na bolest a povolení svalového napětí – žádanka na fyzioterapii, kam vás vezmou nejdříve za pět týdnů), jsem začala chodit k Markovi na zdravotní masáže. Musím upřímně říct, že mi záda díky pečlivé, individuálně zaměřené a skutečně odborné  zdravotní masáži dokázal dát dohromady neskutečným způsobem – mnohem lépe, než kam mě kdy zavedly mé předchozí zkušenosti s ortopedií a fyzioterapií dohromady.  Děkuji Markovi a doporučuji všem, kdo neví, kudy kam a/nebo hledají skutečně dobrého a profesionálního maséra.

Jitka Hronová
Problém: Bolest, vystřelující od lopatky, přes rameno až do ruky

Několik týdnů mě trápila úporná bolest kolem levé lopatky přes rameno do ruky. Návštěva lékaře nic nevyřešila. To se prý lidem se sedavým zaměstnáním stává často. Vyzkoušela jsem všechno, co kdo poradil, ale až masáže u pana Marka mi přinesly úlevu. Bolest ustoupila. Vřele doporučuji jak nemocným, tak i těm, kdo si chtějí zlepšit kondici.

Miluše Jurošková
Problém:
Běh a problém s hýžďovým svalem

Běhám a začala jsem mít problém s hýžďovým svalem. Bolest byla opravdu nepříjemná. Vyzkoušela jsem ledacos. Od pokusů to rozběhat až po návštěvy fyzioterapeutky. Nakonec jsem se obrátila na Marka. Ukázal mi cviky na správné protahování a po třech masážích a tejpování se mi úplně ulevilo. Prostě je vidět, že je nejen masér, ale i sportovec a tak mi uměl pomoci nejen masáží, ale i protahovacími cviky, které zná ze svého sportování.

Petra Havlíčková
Problém: Odblokování mezilopatkových svalů

K Markovi jsem přišla v akutním stavu se zablokovanými zády v oblasti mezi lopatkami. Bolest mi vystřelovala až do levé ruky a já skoro nebyla schopná pohybu. Vyhradil si na mě hodinku, během které mě namasíroval a zatejpoval. Čekala jsem, že tlak při masáži bude úměrně silný bolesti, ale k mému překvapení byla masáž spíše jemná a hladivá. „Vím, co dělám,“ ujistil mě Marek a já mohla jen doufat. Bezpečně vyhmátnul problematická místa a bezprostředně po masáži jsem cítila úlevu a taky velkou únavu.
Druhý den byla záda uvolněná a bolest téměř pryč, což se žádnému masérovi předtím nepovedlo. Děkuju a vím, kam se obrátit pro první pomoc, když zase naložím na své tělo a psychiku moc.“

Lída Bachurová
Problém: Úraz páteře

Poděkování

Marku, chtěla bych Vám moc poděkovat za péči, kterou mně i mému manželovi poskytujete. Před 9-ti lety jsem měla úraz páteře (prasklý obratel včetně rozdrcené krycí destičky) a k tomu se ještě přidala vyhřeznutá plotýnka v bederní části páteře, kdy mi hrozila operace. Trpěla jsem nesnesitelnými bolestmi, s nimiž mi nebyl nikdo schopen pomoci. Po 2 měsících cvičení a masírování s Vámi jsem se cítila naprosto v pohodě, mohla jsem se opět ohnout jako dřív, bolesti zmizely. Bylo to až neuvěřitelné a ani jsem nedoufala, že by to mohlo jít takhle rychle. Takže ještě jednou díky!